• اخبار

تئاتر استان در مسیر کاهش وابستگی به کمک های دولتی

تئاتر استان در مسیر کاهش وابستگی به کمک های دولتی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: با تصویب در کمیته برنامه ریزی اداره کل در سال ٩٦ و با شعار اینکه خراسان شمالی فقط بجنورد نیست، افزود: جهت گیری این است که منابع مالی و امکانات و رویدادها را در همه شهرستان ها به کار بگیریم.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان؛ حسین فرخنده در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر استانی خراسان شمالی در شیروان ابراز خرسندی کرد: با برگزاری جشنواره های استانی در شهرستان ها شاهد پویایی هر چه بیشتر فعالیت های فرهنگی وهنری مشارکت بیشتر دستگاه ها در شهرستان ها را در فعالیت های فرهنگی و هنری باشیم. 

وی، با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر استان در شهرستان شیروان تصریح کرد: امروز علاوه بر این که می توانیم بگوئیم تئاتر فقط در بجنورد متمرکز نیست نشانه های خوب دیگری از جمله فروش صد میلیون تومانی بلیط تئاتر در سال گذشته مواجه هستیم که نشان دهنده آن است که با تئاتر در مسیر عدم اتکا به کمک های دولتی می تواند به پیش برود.

فرخنده، برگزاری رخدادهای هنری در شهرستان ها را مهم اما تدوام آن را مهم تر برشمرد و اضافه کرد: تداوم و شکوفایی هنر مستلزم تعامل بین  فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان انجمن ها، هنرمندان و از همه مهم تر حمایت مردم است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به راه اندازی پلاتو در مجتمع فرهنگی هنری شهید امانی شیروان همزمان با این جشنواره افزود: مجتمع های فرهنگی، نگارخانه ها و آمفی تئاتر ها به رونق فعالیت های هنری کمک می کنند که در همین راستا  نیازمند مساعدت هر چه بیشتر فرمانداری شهرستان برای تخصیص اعتبارات هستیم.

سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی ١٨ و ١٩ مردادماه جاری با حضور شش گروه نمایشی به میزبانی شهرستان شیروان برگزار  و شامگاه ١٩ مرداد با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی و هنری غدیر شهرستان شیروان به کار خود پایان داد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۴۴
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97