• اخبار

رقابت شش اثر نمایشی منتخب در سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی

رقابت شش اثر نمایشی منتخب در سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از رقابت شش اثر نمایشی منتخب در سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی در شهرستان شیروان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان ؛ حسین فرخنده اظهار کرد: هیئت انتخاب آثار سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی متشکل از علیرضا صمدی شادلو، عباس کریمی و سیدمهدی کشمیری پس از بازبینی ٣٤ اثر نمایشی منتخب، شش اثر را بدون اولویت به دبیرخانه جشنواره معرفی کردند.

وی تصریح کرد: نمایش "هتل ایران" به نویسندگی افشین هاشمی و کارگردانی زهرا بهادران از شیروان و  نمایش "قصه های درگوشی" به نویسندگی امیررضا کوهستانی و کارگردانی غلامرضا یوسفی از شیروان نمایش "چشم ها" به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی زهرا رحیمی از اسفراین، از جمله نمایش های منتخب برای بخش رقابتی جشنواره تئاتر خراسان شمالی به شمار می روند.

فرخنده همچنین، نمایش "واماندگی" به نویسندگی سید امیررستگار و کارگردانی علی معیریان و محمدحسن سلطانی از فاروج، نمایش "عروسی در سایه" به نویسندگی علی عابدی و کارگردانی احسان کمالی از بجنورد و نمایش "تریزومی ۲۱" به نویسندگی محسن عظیمی و کارگردانی امیرحسین روحانی از بجنورد را از دیگر نمایش های منتخب برای رقابت در بخش نهایی جشنواره نام برد.

وی، هدف از برگزاری جشنواره سیزدهم تئاتر استانی را ارتقاء سطح کیفی آثار و ارتباط موثر تماشاگران با آثار نمایشی و گسترش دایره مخاطبان ذکر کرد.

گفتنی است؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر  خراسان شمالی ۱۷ تا ۱۹ مرداد ماه جاری به دبیری امین فرحی  و به میزبانی شهرستان شیروان برگزار خواهد شد. 
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۱
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97