• اخبار

راه یافتن گروههای موسیقی به جشنواره ملی بیت و حیران

راه یافتن گروههای موسیقی به جشنواره ملی بیت و حیران
از میان 150 اثر در بخش انفرادی ، حسین ولی نژاد و در بخش گروهی از میان 56 اثر ، گروه موسیقی هنگستان به سرپرستی شعبان اسلامی به جشنواره ملی بیت و حیران سردشت آذربایجان غربی راه پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شیروان، احمد زیبایی با اعلام این خبر گفت: آثار گروه موسیقی هنگستان در بخش گروهی و حسین ولی نژاد در بخش انفرادی به جشنواره ملی بیت و حیران سردشت راه پیدا کرد.  

وی با اشاره به اینکه جشنواره کشوری "بیت و حیران" به مدت ٢ روز در شهرستان سردشت برگزار می شود، بیان کرد: در این جشنواره١٥٠ اثر فردی و ٥٦ اثر گروهی ارائه شده است. پس از داوری در مرحله اول در مجموع ٤٠ اثر انفرادی و ١٢ اثر گروهی به بخش نهایی جشنواره راه یافته است.

 وی افزود: این جشنواره با هدف تقویت، گسترش فرهنگ غنی موسیقی بومی و فولکلور نواحی مختلف ایران اسلامی، شناسایی و حمایت از استعدادهای جوان موسیقی بومی و محلی، جلوگیری از فراموشی و نابودی هنرهای اصیل ملی برنامه ریزی شده است. حسین ولی نژاد و گروه موسیقی هنگستان به سرپرستی شعبان اسلامی و همراهی مهدی صداقت، مهدی نصرت زاده، محمد امین حسن نژاد ، امیر حسین مقدم و محمد باقر اسلامی در جشنواره حضور پیدا خواهند کرد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۳۷
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97