• اخبار

شیروان، میزبان برگزاری شب شعر اقوام خراسان شمالی

شیروان، میزبان برگزاری شب شعر اقوام خراسان شمالی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان از میزبانی این شهرستان برای برگزاری نخستین شب شعر استانی اقوام در هفدهم اسفندماه جاری خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شیروان؛ احمد زیبایی، با بیان اینکه ٢١ شاعر از استان در این شب شعر به قرائت اشعار خود می پردازند، گفت: این شب شعر در قالب چهار گویش ترکی، کرمانجی، تاتی و ترکمنی اجرا می شود.

زیبایی با بیان اینکه اجرای موسیقی محلی از جمله برنامه های جنبی این شب شعر است، توجه به خرده فرهنگ ها و تقویت آئین و فرهنگ های بومی و محلی را از جمله مهم ترین اهداف برگزاری شب شعر اقوام خراسان شمالی بیان کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان اظهار کرد: خراسان شمالی به عنوان گنجینه فرهنگ ها از تنوع بسیار زیاد فرهنگی و قومی برخوردار بوده و زندگی مسالمت آمیز اقوام مختلف در این استان زبانزد عام و خاص است.

زیبایی به فعالیت چهار انجمن ادبی در شهرستان شیروان اشاره کرد که حدود ١٠٠ علاقه مند و فرهیخنه ادبی عضو این  انجمن ها هستند و جلسات هفتگی آن به صورت منظم و مستمر برگزار می شود.

گفتنی است؛ نخستین شب شعر استانی اقوام، پنج شنبه هفدهم اسفندماه در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) ساعت ١٨ و ٣٠ دقیقه در مجتمع فرهنگی و هنری غدیر شیروان با حضور جمعی از شاعران استانی و مسئولان فرهنگی برگزار می شود.

۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97