• اخبار

صدور 23 مجوز مشاغل خانگی در شیروان

صدور 23 مجوز مشاغل خانگی در شیروان
22 مجوز مستقل و یک مجوز پشتیبان در رشته های فرهنگی و هنری مشاغل خانگی در شیروان صادر و متقاضیان جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانک عامل معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان، احمد زیبایی با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تاکنون 23 مجوز مشاغل خانگی برای متقاضیان استفاده از تسهیلات صادر شده است.

زیبایی افزود :از ابتدای سال جاری با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست متقاضیان بررسی و صدور مجوز در رشته های مربوط به فعالیت‌های فرهنگی و هنری که زیر مجموعه ادارات  فرهنگ و ارشاد اسلامی  صورت پذیرفته است. 22 طرح مستقل و1 طرح پشتیبان تاکنون برای دریافت تسهیلات اشتغال به بانک عامل معرفی شده است.

وی با بیان اینکه سقف نسهیلات مربوط به متقاضیان مستقل 200 میلیون ریال و متقاضیان پشتیبان یک میلیارد و پانصد میلیون ریال می باشد تاکید کرد: انجام کسب و کار های خانگی دارای مزیت های زیادی است که میتوان به  حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، در دسترس بودن نیروی کار اشاره کرد.

طبق قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، متقاضیان می توانند برای ثبت نام به سامانه اینترنتی به آدرس www.mashaghelkhanegi.ir مراجعه و بر اساس ضوابط و قوانین مربوط روند صدور پروانه انجام می شود. وی بیان داشت: به لحاظ ثبت‌نام اینترنتی و استفاده از سیستم یکپارچه هر متقاضی فقط یک بار قادر به ثبت‌نام در این سامانه خواهد بود و امکان استفاده مجدد از تسهیلات وجود ندارد.

۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97