• اخبار

درخشش گروه موسیقی طلوع سورنا درجشنواره ملی نوای خرم

درخشش گروه موسیقی طلوع سورنا درجشنواره ملی نوای خرم
گروه موسیقی سنتی طلوع سورنا از شیروان موفق به کسب مقام اول در بخش اجراهای گروهی چهارمین جشنواره نوای خرم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان، احمد زیبایی با اعلام این خبر گفت: گروه موسیقی سنتی طلوع سورنا از شیروان به مرحله نهایی جشنواره نوای خرم راه یافت و موفق به کسب مقام  اول در بخش اجراهای گروهی چهارمین جشنواره نوای خرم شد.

وی افزود: این گروه به سرپرستی آقایان سعید فرامرزی ، ابراهیم صداقت و خانم فاطمه آرام پیش از این در بخش گروهی بالای 4 نفر به همراه 36 گروه دیگر به مرحله رقابت راه یافته بودو پس از دو مرحله رقابتبه کسب مقام اول کشور نائل شد .

چهارمین جایزه و جشنواره همایون خرّم با هدف حفظ و گسترش فرهنگ اصیل و فاخر ایرانی، ارتقای نگرش هنری نسل جوان از طریق شناخت آثار اساتید گذشته و تاثیر گرفتن از نمونه‌ها و الگوهای موجود در موسیقی ایرانی به همت مؤسسه فرهنگی هنری «رادنواندیش»، خانواده استاد همایون خرّم، حمایت موسسه بیمه «سرمد» و همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در این دوره از جشنواه نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام استادان روح‌الله خالقی، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرّم، حبیب‌الله بدیعی و پرویزیاحقی که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۴۳
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97